Kolekcja New Folk Koguty Kolekcja New Folk Koguty Kolekcja New Folk Koguty
Kolekcja New Folk Koguty    

GOSHICO Małgorzata Kotlonek

e-mail: goshico@goshico.com
www: http://www.goshico.com
GOSHICO to designerska marka akcesoriów kobiecych. Stworzona w 2004 roku przez dwie siostry – Małgo Kotlonek młodą polską projektantkę oraz Agę Kotlonek  – producenta i technologa z artystyczną duszą. Siostry od 2004 roku tworzą markę akcesoriów modowych, toreb i biżuterii – przedmiotów wyjątkowo kobiecych i wybitnie praktycznych jednocześnie. Połączenie tych osobowości stanowi o sile marki, jest kwintesencją i współczesną definicją made by GOSHICO. Twórczynie marki GOSHICO przygotowując swoje projekty konsekwentnie kierują się trzema zasadami: unikalne inspiracje, selekcjonowana jakość materiałów i wyrobu oraz indywidualne podkreślenie kobiecego stylu. Ciągle poszukują nowych rozwiązań, które pozwolą kobietom na zamanifestowanie własnej specyfiki bycia w świecie.
Małgo tworząc nowe projekty inspiruje się tradycjami wzorniczymi (od perskiego kobiernictwa po polską sztukę ludową), często sięgając daleko w przeszłość i w inne kultury, aby reinterpretować je w połączeniu ze współczesnymi formami i materiałami, jak w sztandarowej kolekcji toreb GOSHICO – New Folk. Kolekcja ta produkowana jest od 2008 roku i można powiedzieć, że to klasyka GOSHICO. Co kilka miesięcy wzór inspirowany wycinanką łowicką jest zmieniany i produkowany w limitowanej serii.
Właśnie ta kolekcja NEW FOLK KOGUTY została nominowana przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego do konkursu „Dobry Wzór 2011”. „Dobry Wzór” to ogólnopolski konkurs na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku.
Instytut Wzornictwa Przemysłowego organizuje go od 1993 roku. To jedyny w kraju niezależny monitoring wzorniczy rynku. Do konkursu rekomendowane są produkty i usługi wskazywane przez ekspertów Instytutu, którzy w ciągu roku analizują nowe produkty i usługi wprowadzane na rynek.
• zaloguj się