2012-03-06

Rozwój dużych miast wiąże się z potrzebą tworzenia miejskich plantacji – alternatywnych ogrodów i ekosystemów. W obliczu braku powierzchni, degradacji środowiska, miejskiego betonu czujemy się bezradni i sfrustrowani. Zacznijmy to zmieniać. Niech roślinność bierze aktywny udział w naszej codzienności, koi nasze zmysły i pobudza do działania” – mówią
Edyta Makaruk i Halina Kamińska założycielki firmy Florabo.

 

Projektantki zaproponowały sposób na wprowadzenie do wnętrza trochę aromatycznej zieleni – wnętrza salonu i wnętrza kuchni. W białej, ceramicznej ramie, którą nazwały floramą, projektantki zasadziły dwanaście różnych zioła: majeranek, oregano, miętę, tymianek, lawendę, rozmaryn... Każde zioło w oddzielnej, łatwo wymienialnej doniczce. Razem rośliny stworzyły żywy, zielony obraz. Czerwona dioda prostego systemu nawadniania sygnalizuje, kiedy należy dolać wodę. Zioła pięknie się prezentują, wypełniają mieszkanie zapachem zielnika, a do tego doskonale smakują.

 

Odlew ramy w całości wykonany jest z białego formowanego termicznie tworzywa o wymiarach: 94 x 74 x 16cm. W ramie mieści się dwanaście doniczek, które można dowolnie komponować.

 
Źródło i zdjęcia: www.florabo.eu