2013-10-28„Bajki Ezopa” to zestaw papierowych zabawek zaprojektowanych przez trójkę znajomych: historyczkę sztuki Magdę Korcz (odpowiedzialną za ideę i projekt), rysowniczkę Sylwię Mendyk (grafika) i polonistę Łukasza Tymę (odpowiedzialnego za teksty).

„Fold me! Paper Collection. Bajki Ezopa” to połączenie wycinanek, kolorowanek i bajek. To interaktywna zabawa dla dzieci (od 4 lat) i rodziców. W opakowaniu nie znajdziemy gotowych zabawek, lecz płaskie szablony figurek drukowanych na ekologicznym papierze. W zestawie jest 13 figur 3D do składania oraz 6 zabawnych bajek Ezopa (z morałami) do czytania i kolorowania. Poziom trudności wycinanek jest zróżnicowany – młodsze dzieci kolorują, starsze wycinają i składają, a rodzice kleją i czytają bajki.

Ideą Fold me! jest stworzenie dla dzieci i rodziców przestrzeni wspólnej zabawy. Zaczynamy od kartki papieru. Reszta to kwestia wyobraźni. Zabawa rozwija zdolności manualne, postrzeganie przestrzenne i zainteresowanie literaturą. Pomaga także zrozumieć zasady geometrii.