2011-09-13Już tej jesieni odbędzie się pierwsza edycja warsztatów „Design w terenie!”. To zajęcia projektowe, których uczestnicy pod okiem uznanych projektantów będą rozwiązywać problemy związane z przestrzenią publiczną wybranej śląskiej gminy.
 
Dobrze zaprojektowany system informacji miejskiej pozwala nie tylko na lepszą orientację w terenie, ale jest też wyrazem szacunku dla mieszkańców, czy turystów. Ponadto może stanowić element budujący wizerunek miasta. Dobra organizacja transportu miejskiego, wysoka jakość, atrakcyjność oraz przede wszystkimi funkcjonalność elementów wyposażenia przestrzeni miejskiej, przestrzeni do rekreacji i wypoczynku, placów zabaw, czy budynków użyteczności publicznej podnoszą jakość życia mieszkańców, poprawiają samopoczucie i wpływają na ich zachowania. To z kolei może zwiększyć aktywność społeczną i zawodową mieszkańców, co przekłada się na gospodarczy i kulturalny rozwój regionu.
 
Tegoroczne warsztaty „Design w terenie!” odbędą się w gminie Mstów, bezpośrednio sąsiadującej z Częstochową. Czym charakteryzuje się to miejsce? – Jurajskim krajobrazem, bogatą historią, ciekawymi obiektami architektonicznymi, malowniczymi terenami wokół rzeki Warty i problemami, jakich przysparza rozwój gminy: organizacja przestrzeni publicznej i napływ nowych mieszkańców.
 
Podczas siedmiodniowych warsztatów zespół projektantów i studentów wraz z przedstawicielami gminy będzie analizować i definiować problemy występujące na terenie gminy w wyznaczonych obszarach, a następnie dążyć do opracowania koncepcji ich rozwiązania.
 
Rekrutacja projektantów i studentów kierunków projektowych trwa do 23 września.
Organizatorzy gwarantują wyżywienie, transport oraz noclegi.
 
Więcej szczegółów: www.design-silesia.pl