2012-03-23Jeszcze do 28 marca można zgłaszać projekty do konkursu „Dobry Produkt dla Śląska”. Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie produktu we współpracy z Fundacją Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej “Być razem” w Cieszynie, która prowadzi przedsiębiorstwo społeczne oraz działania mające na celu aktywizację osób bezrobotnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym.


Projekt powinien być oryginalny, intrygujący, wywoływać pozytywne skojarzenia ze Śląskiem. Z dziesięciu najlepszych projektów powstaną prototypy. Spośród nich Jury wybierze dwa, które trafią do produkcji w spółdzielniach prowadzonych przez fundację.

 

W konkursie są przewidziane nagrody pieniężne w wysokości 3 000 zł.

Uczestnicy zostaną wyłonieni na podstawie nadesłanego portfolio i zaproszeni do odwiedzenia Fundacji, gdzie będą mogli porozmawiać z ekspertami i zapoznać się z zapleczem technologicznym.

 

Fundacja prowadzi sieć warsztatów, stolarnie i ślusarnie oraz trzy spółdzielnie socjalne: „Nowy Horyzont” (usługi porządkowe), „Super Smak” (gastronomia) i „Lilai Design” (krawiectwo).

 

Regulamin i szczegóły: www.design-silesia.pl