2012-08-03We wtorek 7 sierpnia 2012 roku o godzinie 17.00 w Galerii Miejskiej im. Władysława hr. Zamoyskiego w Zakopanem zostanie otwarta finałowa wystawa projektu realizowanego od kilku miesięcy przez Tatrzański Park Narodowy i Galerię Miejską pod tytułem „Drzewo”.

 
Jak powstała wystawa?

Zimą na terenie zespołu dworsko-parkowego w Kuźnicach został ścięty uschnięty i grożący powaleniem przez wiatr zabytkowy jesion. Jego elementy zostały rozdysponowane pomiędzy dwunastu zaproszonych z całej Polski projektantów. Do współpracy został również zaproszony fotograf, który na przełomie wiosny i lata dokumentował procesy zachodzące w tym czasie w lasach Tatrzańskiego Parku Narodowego.

W ten sposób powstały dwie kolekcje: fotografii i obiektów przestrzennych o użytkowym charakterze, które w zestawieniu z sobą odnoszą się do specyficznej złożoności i wartości przemiany w kontekście natury i kultury.

Pozostającym w tle historii „spiritus movens” projektu jest postać Władysława hr. Zamoyskiego, którego materialną spuścizną są zarówno poważne obszary Tatrzańskiego Parku Narodowego, jak i budynek gdzie mieści się obecnie Galeria Miejska w Zakopanem.

W wystawie udział biorą:
BETON: Marta Rowińska, Lech Rowiński
Maciej Gąsienica Giewont
Jarosław Hulbój
Paweł Jasiewicz
KOMPOTT: Maja Ganszyniec, Krystian Kowalski
GABUKOW: Gabriela Kowalska
Jadwiga Majerczak Żmidzińska
Marek Majerczak
Tomasz Opania
Jerzy Sarkowicz
Piotr Stolarski
Przemysław Wańczyk
WZOROWO: Agnieszka Bar, Karina Marusińska

Więcej:
www.mgs1.home.pl