2011-12-14


Drzewko bożonarodzeniowe pierwotnie wiązane z kultem drzewa wiecznie żywego, dziś w dużej mierze stanowi po prostu świąteczną ozdobę. W wielu kulturach drzewo uważane jest za symbol życia: odradzania się, trwania, płodności. W dawnej obrzędowości wiejskiej gałązki iglaste „ukradzione” innemu światu, za jaki postrzegany był las, miały przynieść domownikom szczęście.
 
Dziś, w dobie troski o środowisko naturalne, projektanci proponują inne rozwiązania niż zakup żywego drzewka. Choinka Makedo to modułowa, kartonowa choinka, którą można wykonać samodzielnie ze starych pudeł, zaś malowanie czy wyklejanie jej kolorowymi wycinankami może być równie wciągające jak ubieranie tradycyjnej choinki.
 
Konstrukcja drzewka oparta jest na gotowych szablonach, które po wycięciu spina się plastikowymi łącznikami. W ofercie Makedo znajdują się charakterystyczne niebieskie klipsy, niewątpliwie jednak na lokalnym rynku można znaleźć zastępcze rozwiązania lub też samemu wymyślić system łączenia. Takie też są projekty Makedo – jedynie wyobraźnia wyznacza tu granice kreatywności.
 
Szablon choinki Makedo do pobrania: tu.
 
Źródło i zdjęcia: www.mymakedo.com