2012-07-02

Już po raz drugi stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna zaprasza do udziału w wyjazdowych warsztatach w ramach projektu „Etno-projekt. Polsko-białoruskie inspiracje etniczne w designie młodych”.

Projekt skierowany jest do projektantów wzornictwa przemysłowego, grafiki użytkowej, projektowania ubioru oraz architektury i architektury wnętrz. Organizatorzy zapraszają zarówno studentów, jak i absolwentów – osoby, które ukończyły co najmniej drugi rok studiów, ale nie przekroczyły jeszcze trzydziestego roku życia. W warsztatach, które odbędą się w terminie od 1 do 16 września 2012 roku, weźmie udział osiem osób z Polski i osiem z Białorusi. Projektanci najpierw będą wspólnie pracowali w Polsce, a następnie odwiedzą Białoruś.

Podczas wymiany odbędą się warsztaty, spotkania, dyskusje, wizyty studyjne – wszystko wokół inspiracji sztuką i rzemiosłem ludowym polskim i białoruskim. Uczestnicy zapoznają się z tradycyjnym wzornictwem, dowiedzą się, jaki był kontekst jego powstawania, będą pracować pod okiem zarówno twórców ludowych, jak i współczesnych projektantów. Odwiedzą muzea, skanseny, izby regionalne. Na koniec stworzą własne projekty w formie graficznej, które zostaną zaprezentowane na wystawach w przestrzeni miejskiej Warszawy i Mińska.

Kiedy i jak:
•    Szczegóły dotyczące rekrutacji:
www.etnoprojekt.pl
•    nabór zgłoszeń: 21 czerwca – 16 lipca 2012 r.
•    zgłoszenia przyjmowane są pod adresem:
etnoprojekt2012@gmail.com
•    udział w projekcie jest bezpłatny