2012-09-03


Już od jutra, przez kilka dni, grupa młodych projektantów, grafików i architektów z Polski i Białorusi gościć będzie w Muzeum Etnograficznym w Krakowie. A wszystko to w ramach drugiej edycji programu międzynarodowej wymiany pod tytułem „Etno-projekt. Polsko-białoruskie inspiracje w designie młodych”, organizowanej przez Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna.
 
Spotkanie z wzorami tradycyjnej kultury ludowej i współczesnymi realizacjami związanymi ze zjawiskiem etnodizajnu ma być drogą twórczych poszukiwań zrozumienia tradycji i własnej tożsamości. Trwający dwa tygodnie obfituje w wydarzenia w Polsce i na Białorusi.
 
Podsumowaniem warsztatów będzie plenerowa wystawa projektów (w fazie projektów) uczestników, jakie powstaną w wyniku "Etno-projektu". Wystawę będzie można zobaczyć jesienią w Mińsku i w Warszawie.

Projekt jest współfinansowany przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu „Wspólne działania polsko-białoruskie 2012” oraz Program Przemiany w Regionie RITA (Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności).

Szczegóły: www.etnoprojekt.etnograficzna.pl