2010-10-01
A gdyby wyhodować kwiat – ten sam, który przed stu laty namalowano na wiannej skrzyni? Albo pognać na grzbiecie drewnianego konika? Lub też wyjść na zakupy z papierowym koszem?
Dzięki kilkumiesięcznej pracy projektantów i rzemieślników rzeczy nieprawdopodobne stały się możliwe. Teraz możecie doświadczyć ich na własnej skórze.
ETNODIZAJN ZAGOŚCIŁ W WARSZAWIE!
W dniach 1-2 października możecie nas znaleźć na placu Defilad w ramach III Forum Funduszy Europejskich. Przygotowaliśmy dla Was, m.in. karuzelę – menażerię, inspirowaną zabawkami ludowymi z Małopolski oraz figurkami z Warsztatów Krakowskich, huśtawki o wdzięcznych nazwach “Turbodoładowanie” i “Rękawkowy odlot” wzorowane na miniaturkach huśtawek odpustowych, kwiatowe skrzynie-ławki i wiele innych atrakcji.
Kto spragniony ruchu i zabawy – nie się spieszy. Wystawa „Rzecz małopolska. Park doświadczeń kulturowych” gości w Warszawie tylko przez dwa dni.


Ale to jeszcze nie wszystko.
Szukajcie nas także w Złotych Tarasach oraz pod Teatrem Dramatycznym. Etnodizajn ma się dobrze w przestrzeni publicznej!
Zachęcamy do tropienia i główkowania…
Znajdźcie nas w Empiku i odpowiedzcie na pytanie – CZYM WYPEŁNIĆ FORMĘ? Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone. Wystarczy wrzucić swoją propozycję do jednego z „Pleciaków” zaprojektowanych przez Katarzynę Herman-Janiec.
Czemu by nie przejrzeć gazety na miękkim, wyplecionym z papieru gazetowego „Pleciaku”? Kolorowe siedziska czekają na Was w Empiku. Wpadajcie!
 
Zaproponujcie własne lokalizacje dla krzesła zaprojektowanego przez Dominika Lisika. Gdzie Waszym zdaniem takie siedzisko sprawdziłoby się najlepiej? W ogrodzie, parku, nad brzegiem Wisły, a może przy biurku?
Odpowiedzi wrzucajcie do papierowych toreb, które czekają przy krzesłach Dominika prezentowanych w Złotych Tarasach.
 
A tych, którzy osłupieli na widok leżaków ze słupków drogowych wymyślonych przez Martę Rowińską i Leszka Rowińskiego (BETON), zachęcamy do podzielenia się z swoimi zdjęciami. Wszak leżakowanie w centrum miasta, i to jeszcze w październiku!, wymaga udokumentowania. Czekamy na Wasze fotografie dodane na Fecebooku.
 
Najciekawsze odpowiedzi oraz zdjęcia przy leżaczkach zostaną nagrodzone szwedzkimi foremki na mufinki. A co? Czemu by formy nie wypełnić pyszną babeczką!