2013-07-09Fundacja NADwyraz oraz skansen w Wygiełzowie zapraszają do udziału w trzeciej edycji Festiwalu ETNOmania – jednego z ciekawszych wydarzeń odbywających się na Szlaku Rzemiosła Małopolski – w niedzielę, 21 lipca, w godzinach od 11.00 do 19.00.

Jakie atrakcje czekają na uczestników?

Na stoiskach rękodzieła ludowego będzie można własnoręcznie ulepić garnek, wystrugać z drewna i pomalować ptaszka czy sprawdzić lecznicze właściwości ziół. Odwiedzając strefę FOLKdizajnu będzie można zobaczyć, jak dziś projektanci i rękodzielnicy czerpią inspiracje z dziedzictwa kulturowego. Na stoiskach znajdą się torby, recyclingowa biżuteria, ubrania czy dekoracje wnętrzarskie. Będzie też można wykazać się kreatywnością przy budowaniu wiklinowo-kwiatowego ogrodu pod czujnym okiem ŻyWej Pracowni. Na dzieci czekają rozwijające wyobraźnię oraz zdolności manualne gry i zabawy.

Jak co roku, organizatorzy przygotowali także szereg inicjatyw muzycznych – m.in. warsztaty prowadzone przez Kapelę Maliszów, która zagra na skrzypcach, fidlach ludowych, lutni, cytarze, lirze czy też koncert Kapeli z Orliczka, która tworzy nowe interpretacje pieśni ludowych.

Szczegółowy program festiwalu: www.etnomania.pl