2010-05-05
Uczestnicy Tragów Etnodizajnu (14-16 maja 2010 r.) będą mieli okazję wziąć udział w nieodpłatnych warsztatach organizowanych przez Mufinek Cafe. Warsztaty prowadzone przez Asię i Gosię Zając (Mufinek Cafe) oraz Franciszkę Kornecką i Jadzię Rataj (Makulatura) odbędą się w przestrzeni Targów w Krakowie, przy ul. Centralnej 41a.
 
Warsztaty pt. ETNOtorbacze są propozycją dla wszystkich, którzy chcieliby stworzyć własną unikatową, niepowtarzalną i etno-ekologiczną torbę zakupową, by następnie ruszyć z nią na łowy pośród stoisk targowych oraz na codzienne zakupy. W zajęciach będą mogły wziąć udział zarówno dzieci, jak i dorośli.
 
Kim są organizatorki warsztatów?
 
Mufinka Cafe to pomysł, który właśnie staje się rzeczywistością. Pomysł na miejsce przyjazne małym i dużym, a dedykowane szczególnie rodzicom z dziećmi. Miejsce, gdzie można skosztować pyszne latte macchiato, przetestować czym się różni mufinka czekoladowa od mufinki marchewkowej i sprawdzić czy sos lawendowy rzeczywiście pasuje do deserów.
 
Podczas warsztatów, spotkań oraz wernisaży wystaw organizatorki spróbują wyjaśnić wiele zagadnień, na które odpowiedzi bezskutecznie poszukują filozofowie. Co to jest dizajn i kim jest dizajner? Czy szczoteczka do zębów może być dizajnerska? Czemu Indiana Jones został archeologiem a nie stomatologiem? Czy nad Wisłą żyły mamuty? Dlaczego młotek nie służy do układania puzzli i co oznacza „dziamdzia glań”?
 
Mufinka Cafe zaprasza już od czerwca, róg ul. Św. Wawrzyńca i ul. Dajwór, czyli krakowski Kazimierz.
 
Mufinka Cefe tworzą dwie siostry: Asia i Gosia Zając – pełne pasji i pomysłów, niestrudzone w wymyślaniu i prowadzeniu różnorakich warsztatów. Asia z wykształcenia jest archeologiem, co zapewne wpłynęło na poszukiwanie niezwykłych, związanych z historią hobby. Była już średniowieczną damą i szermierzem. Interesuje ją również kultura Bliskiego Wschodu, w związku z czym zgłębia tajniki tańca brzucha. Gosia jest absolwentką Wydziału Form Przemysłowych na ASP w Krakowie. Zbieraczka ciekawych graficznie i literacko książeczek dla dzieci oraz mistrz w pieczeniu mufinek. Taniec flamenco pozwolił jej polubić buty na obcasie oraz kolczyki. W powstawaniu Mufinka Cafe pomagają im przyjaciele. Podczas warsztatów organizowanych w ramach Targów Etnodizajnu towarzyszyć im będą Franciszka Kornecka i Jadzia Rataj – prywatnie wprawiające się w roli cioć, zawodowo młode dizajnerki, aktywnie działające w grupie Makulatura.