2012-08-21

 
Spacer "6x6=6" i przegląd filmów filmów animowanych poświęconych tożsamości.


Konkurs na siedzisko inspirowane origami.

Już 1 września startuje tegoroczna edycja Festiwalu Przemiany, organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik. Jak podkreślają organizatorzy, festiwal dotyczy nas wszystkich, np koncentruje się na człowieku funkcjonującym w dynamicznie rozwijającym się mieście. Człowieku, który jest zarówno obserwatorem, jak i inicjatorem ciągłych zmian zachodzących w kulturze. Zmiana i przemiana to stałe elementy codzienności – artystyczny cudzysłów festiwalu ma ułatwić oswojenie się z nimi.


Co będzie się działo? Główne hasła festiwalu to: miasto, lokalność, sąsiedztwo, komunikacja między ludźmi i ich wzajemne zmieniające się relacje. Działania to: teatr, sztuka, instalacje artystyczne, muzyka, film. Także w dziedzinie projektowania Przemiany mają sporo do zaoferowania.  Przykładowo w ramach spaceru „6x6=6”, będzie można poznać sześciu rzemieślników, sześciu projektantów i zapoznać się z sześcioma obiektami, a wszystko to śladami  tradycyjnych zakładów rzemieślniczych, zamienionych na czas trwania festiwalu w minigalerie.

 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Ania Piwowar/La Polska, Marta i Lech Rowińscy/Beton, Gosia Rygalik, Jacek Kołodziejski, Iza Rutkowska i Robert Czajka. Projektanci będą pracować w zakładzie szewskim, stolarskim, u tokarza, szklarza, krawcowej i w maglu.

W ramach Fold Warsaw – Zrób Mebel na Przemiany studio Super Super wsparte technologią Bridge oferuje osobom odwiedzającym stronę Festiwalu (
www.przemianyfestiwal.pl) możliwość ingerencji w projekt scenografii. Można zaprojektować siedzisko inspirowane sztuką origami i stworzyć własną formę. Sześćdziesiąt siedzisk wyłonionych w ramach konkursu zostanie skierowanych do produkcji.

 

Na wszystkie wydarzenia festiwalowe wstęp bezpłatny. Na niektóre wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Szczegółowy program:
www.przemianyfestiwal.pl