2010-07-19


Grolsch Independence Award to konkurs skierowany do osób, które z pasją kroczą własną drogą i nie poddają się artystycznym kompromisom. Ideą konkursu jest poszukiwanie i promowanie talentu młodych, niezależnych duchem artystów, którym trudno zaistnieć na polskiej scenie artystycznej, a których prace nie odbiegają od światowych standardów.  Pomysł na konkurs i nagrodę Grolsch Independece Award powstał po ubiegłorocznym FreeFormFestival, kiedy to Grolsch po raz pierwszy podjął współpracę z festiwalem, będącym przeglądem nowoczesnej i niezależnej sztuki europejskiej w środowisku miejskim. Do udziału w konkursie Grolsch Independence Award organizator zaprasza zarówno profesjonalistów, jak i amatorów.

Zwycięzca konkursu, oprócz grantu w wysokości 10.000 zł, będzie miał możliwość zaprezentowania swojej twórczości podczas tegorocznego FreeFormFestival. Zgłoszenia do konkursu można przesyłać aż do 17 sierpnia 2010 roku. Regulamin na stronie: www.grolsch.pl/konkurs  
W ciągu dziesieciu tygodni trwania Grolsch Independence Award główni członkowie jury – Bogna Świątkowska (dziennikarka i promotorka kultury, Prezes Fundacji Nowej Kultury „Bęc Zmiana”) oraz Bartek Chaciński (dziennikarz, publicysta i felietonista, specjalizujący się w tekstach o kulturze i muzyce nowoczesnej) wybiorą dwudziestu półfinalistów. Spośród nich, pod koniec sierpnia, wyłonionych zostanie dziesięciu finalistów oraz zwycięzca główny. Dorobek finałowej „jedenastki” będzie można zobaczyć na wernisażu w jednym z warszawskich klubów od 4 do 10 października br. Zwycięzca otrzyma dodatkowo grant w wysokości 10.000 zł na rozwijanie swojej wyjątkowej pasji artystycznej, statuetkę Grolsch Independence Award oraz możliwość zaprezentowania swoich prac na tegorocznym FreeFormFestival (15-16 października 2010 r.). Każdego roku w programie festiwalu znajdują się zarówno wydarzenia muzyczne – koncerty, sety didżejskie, jak i pokazy audiowizualne, filmy krótko- i pełnometrażowe, sztuka wideo, reportaże, dokumenty oraz ekspozycje młodego polskiego dizajnu.

Więcej szczegółów konkursu Grolsch Independence Award na: www.grolsch.pl/konkurs