2011-08-17


Fundacja Form i Kształtów zaprasza projektantów do udziału w konkursie na Obiekt Leśny organizowanym w ramach projektu Grzybobranie. Tematem z jakim będą mieli za zadanie zmierzyć się projektanci jest jesienne grzybobranie. Forma i materiały, z których zostaną wykonane prace, są dowolne. Autorzy zwycięskich projektów otrzymają nagrodą pieniężną w wysokości 1000 PLN, umożliwiającą ich realizację.
 
Następnie gotowe już instalacje zaprezentowane zostaną 25 września w Parku Kultury w Powsinie podczas Grzybobrania. Będzie je można również zobaczyć w przygotowanym specjalnie na tę okazję Małym Atlasie Grzybów. Prace konkursowe oceniać będzie jury w składzie: Małgorzata Żmijska (Łódź Design), Lidia Pańków (Wysokie Obcasy), Tomasz Rygalik (Studio Rygalik), Łukasz Drgas (Magazyn Praga) i Iza Rutkowska (Fundacja Form i Kształtów).
 
Termin nadsyłania prac: 24 sierpnia 2011 r. 
Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: www.formyiksztalty.pl 
Projekty można przesyłać mailem na adres:
fundacja@formyiksztalty.pl
 
Skąd pomysł, by w gąszczu traw wyrosły tekturowe grzyby, a drzewa obtoczyła wełniana jemioła? By między gałęziami zamigotały świetliki, a na niebie zawisła pluszowa chmura? To Fundacja Form i Kształtów postanowiła zaprezentować sztukę użytkową w nieoczywistym dla niej kontekście i zamienić na jeden dzień Park Kultury w Powsinie w las pełen bajkowych instalacji.
 
Przy wejściu do lasu rozdane zostaną mapy, atlasy grzybów oraz koszyki. Zbierając tekturowe grzyby niespodziewanie będzie można natknąć się na leśne instalacje. Inaczej niż w tradycyjnych przestrzeniach wystawienniczych trzeba będzie zachować czujność, aby niczego nie przeoczyć. Nikt przecież nie wie, gdzie poszczególni projektanci zapragną ulokować przygotowane na Grzybobranie instalacje, i czy w trakcie trwania „wystawy” niespodziewanie nie zmienią one swojego położenia.
Wśród prac inspirowanych polską jesienią będzie można odnaleźć instalacje m.in. Niny Braun, Marty Niemywskiej, Mysikrólika, Magdaleny Frankowskiej i La Polki. Obok uznanych już projektantów las wypełnią projekty wyłonione w drodze konkursu na Obiekt Leśny.
 
Grzybobranie – 25 września – godz. 12:00 -18:00 – Park Kultury w Powsinie

Szczegółowe informacje:
www.formyiksztalty.pl