2013-06-17


Ruszył nabór do kolejnej edycji „Dialogów z sąsiadami” – dziesięciodniowych warsztatów projektowania, rękodzieła i architektury z pogranicza Polski i Białorusi, organizowanych przez Stowarzyszenie Drumla.

Zainteresowane osoby z Polski i Białorusi będą uczestniczyć w artystycznym plenerze w Michałowie na Podlasiu, odwiedzą lokalnych twórców ludowych, wezmą udział w warsztatach ciesielstwa, tworzenia nadruków na tkaninach i haftu oraz poznają tradycje zdobnictwa domów i tkanin w tych regionach. Motywem przewodnim planowanych działań będzie ludowe wzornictwo w postaci drewnianego zdobnictwa domów oraz charakterystycznych wzorów haftu i tkactwa.

Do wzięcia udziału w projekcie Drumla zaprasza młodych architektów, adeptów sztuk artystycznych z Polski i Białorusi, zainteresowanych m.in rzemiosłem, grafiką, projektowaniem przedmiotów użytkowych oraz wnętrz. Mile widziani są również etnografowie, kulturoznawcy i osoby uzdolnione artystycznie. Warsztaty odbędą się w dniach od 15 do 25 sierpnia 2013 roku na Podlasiu i na Białorusi.  

W celu wysłania zgłoszenia należy wypełnić krótki formularz i przesłać go razem z CV na adres dialogi@drumla.org.pl do dnia 5 lipca 2013 roku.

Organizatorzy pokrywają wszystkie koszty związane z udziałem w projekcie. Opłata rejestracyjna wynosi 85 PLN (wpłata po zaakceptowaniu kandydatury).

Więcej informacji, w tym formularz rekrutacyjny, na www.drumla.org.pl oraz na Facebook/ Stowarzyszenie Drumla, a także pod adresem: drumla_s@wp.pl.

Projekt „Dialogi z sąsiadami 3: Śladami znaczeń wzornictwa ludowego na pograniczu polsko-białoruskim” organizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich prowadzonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Wśród organizacji i instytucji, które zadeklarowały włączenie się w działania projektowe są: Pracownia Filmu Dźwięku i Fotografii „Niezbudka”, Gminny Ośrodek Kultury w Michałowie, Białostockie Muzeum Wsi, Galeria im Sleńdzińskich w Białymstoku, Fundacja Podlaskie Hospicjum Onkologiczne z Nowej Woli oraz organizacja partnerska z Białorusi.