2011-06-17


Włoska marka Carpani ogłasiła konkurs na projekt grafiki nart, zdobiącej model nart Carpani F1 na sezon 2011/2012.
 
Konkurs ma charakter otwarty: mogą w nim wziąć udział zarówno profesjonalni graficy, jak i absolwenci oraz studenci wyższych szkół artystycznych, a także osoby niezwiązane na co dzień z projektowaniem.
 
Firma Carpani wzięła nazwę od nazwiska swojego założyciela Lorenzo Carpani, który w 1971 roku, tuż po otrzymaniu tytułu rzemieślniczego z zakresu konstrukcji nart, zdecydował się założyć małą firmę produkującą zimowy sprzęt sportowy. I tak mała włoska miejscowość Vidiciatico położona w samym sercu Apenin, stała się z czasem centrum narciarskiego przemysłu. Swoją pasję do zawodu Carpani przekazał synowi, czyniąc tym samym własny biznes firmą rodzinną. Dziś firma współpracuje z wieloma konstruktorami i grafikami.
 
Opracowany przez nią modelnart Carpani F1 to sprawne racecarvery o solidnej i sprawdzonej konstrukcji sandwich. Ich pełny, drewniany rdzeń zapewnia dobrą dynamikę i szybkość przejścia z krawędzi na krawędź. Warstwy tytanalu pomagają w doskonałym trzymaniu nart na twardym, sztucznym śniegu i lodzie. Najciekawsza jest jednak geometria modelu Carpani F1. Deski te mają bardzo solidne taliowanie oraz piętki nieco szersze niż dzioby. Dzięki temu idealnie wycinają czyste łuki na krawędziach, a wykończenie (tzw. dokręcenie) wiraży jest na nich bardzo łatwe. W nadchodzącym sezonie model Carpani F1 zostanie dodatkowo wyposażony w tzw. rockery, czyli minimalne podgięcia desek w okolicach dziobów i piętek. Dzięki temu Carpani F1 nic nie stracą ze swojego sportowego charakteru, a staną się bardziej przyjazne dla nieco słabszych lub lżejszych użytkowników.
 
KRYTERIA OCENY
 
Apeniny oraz wilki zamieszkujące te tereny są nieustającą inspiracją dla twórców nart Carpani. Ewentualne wpływy etniczne będą mile widziane choć niekonieczne. Jury będzie zwracać uwagę przede wszystkim na innowacyjność pomysłów.
W projekcie należy uwzględnić logotyp marki Carpani (do pobrania na stronie) oraz nazwę modelu (F1). Logotyp może zostać przeprojektowany. Grafika musi także zawierać wymiary nart (same liczby): 175cm długości i 117-73-120 (minimalna wysokość liczb: 10mm:).
 
NAGRODY
 
Pierwsza nagroda – realizacja projektu. Grafika ozdobi wyprodukowany seryjnie model nart Carpani F1 na sezon 2011/2012. Ponadto zwycięzca otrzyma narty Carpani F1.
Nagroda internautów – autor pracy wybranej przez internautów otrzyma narty Carpani F1.
 
JURY
 
Marta Macke – business development director DDB Warszawa
Zofia Sobolewska – dyrektor artystyczny Publicis Warszawa, dyrektor artystyczny Magazynu NTN Snow&More
Tomasz Kurdziel – dziennikarz sportowy, redaktor naczelny opiniotwórczego Magazynu NTN Snow&More, komentator narciarstwa w stacji Eurosport.
Tomasz Woyton – Carpani Polska
 
TERMINY
 
Prace można zgłaszać do 31 lipca 2011.
Przez kolejny tydzień (tj. do 7 sierpnia 2011) internauci będą mogli głosować na projekty umieszczone w galerii konkursowej.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone we wrześniu 2011.
 
Projekty wykonane dowolną techniką należy przesłać drogą elektroniczną na adres: konkurs@createcarpani.pl