2010-02-15


Zabawa w życiu dziecka jest nie tylko sposobem na miłe spędzanie czasu, ale ważnym elementem jego rozwoju. Podobnie zabawka - powinna pełnić funkcje edukacyjne, przybliżać dziecku otaczający go świat, tłumaczyć trudne pojęcia, rozwijać jego umiejętności manualne, wyobraźnię przestrzenną, kreatywność, rozwijać zmysł estetyczny.

Pracownia k. oraz Stowarzyszenie Akademia Łucznica zapraszają do udziału w konkursie na projekt zabawki architektonicznej.

Czym jest zabawka architektoniczna? To nie tylko klocki i zestawy konstrukcyjne. To zabawka, która rozbudza w dziecku zainteresowanie przestrzenią, zwraca uwagę na różnorodność architektury tradycyjnej w różnych częściach Polski i świata, tłumaczy podstawowe zjawiska związane z konstrukcją budynku, pozwala poznać dziedzictwo kulturowe i historię regionu.

Udział w konkursie oraz warsztatach zabawkarskich, będących jedną z nagród w konkursie, może stanowić dla projektantów świetną okazję do zdobycia nowego doświadczenia, wypróbowania swoich pomysłów i spotkania z innymi, twórczymi osobami.

Regulamin konkursu dostępny na stronie organizatora: www.pracowniak.pl

Źródło i obrazki: www.pracowniak.pl