2013-05-08Instytut Wzornictwa Przemysłowego zaprasza młodych i przedsiębiorczych projektantów do udziału w szóstej edycji konkursu Young Design, w którym nagrodą główną jest stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 tys. zł.


Portfolia należy przesyłać do 4 czerwca 2013 roku.

Głównym celem konkursu Young Design jest wspieranie rozwoju i doskonalenie zawodowe młodych projektantów, pomoc w zrozumieniu aktualnych wymagań i realiów rynkowych, a także promocja twórców najzdolniejszych, młodych, polskich.

Uczestników konkursu oceniać będzie Kapituła Stypendialna złożona z przedstawicieli biznesu – polskich i zagranicznych producentów oraz dystrybutorów. Prezentowane przez finalistów projekty, poza walorami użytkowymi i estetycznymi, będą oceniane pod kątem innowacyjności, zastosowania rozwiązań ergonomicznych i atrakcyjności rynkowej. Ponadto uczestnicy konkursu będą musieli odpowiedzieć na pytania jurorów. Nagrodę otrzyma projektant, który poza dobrym projektem najlepiej zaprezentuje swoje umiejętności i kompetencje potrzebne do współpracy z przyszłymi klientami.

Szczegóły na stronie: www.iwp.com.pl/young_design