2010-06-16W tym roku już po raz trzeci organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Designu w Łodzi zachęcają młode talenty do zaprezentowania swoich projektów w konkursie „make me!”. Jedynym formalnym warunkiem przyjęcia zgłoszenia do konkursu, jest wiek uczestnika pomiędzy 20. a 30. rokiem życia.
Można zgłaszać prace mieszczące się w zakresie wzornictwa przemysłowego, architektury, grafiki, jak i tkaniny, mody, szkła i ceramiki. Celem konkursu jest otwarcie perspektyw przed młodymi twórcami, którzy nierzadko po raz pierwszy prezentują swoje pomysły przed ekspertami w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Dwie dotychczasowe edycje pokazały, jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu inicjatywy.

Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń upływa 30 czerwca 2010 r. Spośród nadesłanych projektów jury w składzie: Agnieszka Jacobson-Cielecka, Sławek Kluziak, Grzegorz Piątek, Ewa Gołębiowska, Michał Stefanowski i Dorota Stępniak, wybierze te najbardziej ciekawe i innowacyjne.

Na zwycięzcę czeka nagroda główna w wysokości 20.000 PLN. Nowością w tym roku będzie nagroda specjalna w postaci publikacji w pismach branżowych. Ponadto organizatorzy przewidzieli dodatkowe gratyfikacje w postaci szkoleń i staży, które dadzą młodym projektantom szansę rozwoju artystycznego oraz nawiązania międzynarodowych kontaktów. Wszystkie wyróżnione projekty zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w trakcie IV Międzynarodowego Festiwalu Designu w Łodzi w dniach 14-30 października 2010 r.
Więcej informacji oraz regulamin konkursu na: www.lodzdesign.com/2010
Źródło i ilustracje: materiały prasowe organizatora