2011-12-23
W 2010 roku fiński ilustrator Klaus Haapaniemi i projektantka Mia Wallenius połączyli siły, zakładając wspólne studio projektowe. Osobno każdy z autorów jest marką samą w sobie. Razem duet tworzy projekty, które trafiają zarówno w gusta dzieci, jak i dorosłych szukających oryginalnych, ciekawych skandynawskich wzorów. Tkaniny, meble, ceramika, czy ilustracje książkowe Haapaniemiego i Wallenius zakorzenione są mocno w fińskiej kulturze. Projektanci czerpią inspiracje z ludowych wyobrażeń i opowieści. Ich prace często odnoszą się do świata przyrody (powtarzający się wizerunek sowy czy jelenia, stał się już wręcz motywem kultowym).
 
Międzynarodowa firma badawcza WGSN zajmująca się analizowaniem trendów, uznała nawet Haapaniemiego za jednego z najważniejszych wschodzących gwiazd w dziedzinie rysunku i projektowania.
 
Kolekcja sezonowa zaproponowana przez twórców, to dekoracje świąteczne w postaci nietoperza i pająka. Czyżby projektanci chcieli oswoić wyobrażenia zwierząt kojarzonych powszechnie z nocą i ciemnymi mocami? 
Źródło i zdjęcia: www.klaush.com