2011-10-24
Już po raz czwarty Łódź Art Center zaprosiło młodych projektantów do udziału w konkursie „make me!” Tym razem organizatorzy otrzymali aż 280 zgłoszeń. Poza polskimi projektantami, udział w konkursie wzięli projektanci z: Francji, Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji, Portugalii, Hiszpanii, Ukrainy, Rosji, Litwy, Finlandii, Wielkiej Brytanii, USA, Korei, Malezji, Tajwanu, Grecji, Kanady, Egiptu, Izraela, Mołdawii, Holandii, Serbii, Szwecji, Szwajcarii, Filipin, Japonii.
 
Nagrodę Główną w wysokości 20.000 zł ufundowaną przez Mecenasa Głównego, firmę Ceramika Paradyż, otrzymał Thibaut Godard (Francja) za zestaw porcelanowych butelek do wina „Porcelain”.Jury doceniło pomysłowe oznaczenie oraz doskonałą komunikację z klientem poprzez pięknie wykonany i przemyślany produkt. 
Wyróżnienie od firmy Rosenthal za innowacyjność projektu otrzymał Tomasz Pydo (Polska) za projekt lampy „Owija”.Nagrodą jest wyjazd studyjny do najważniejszych ośrodków porcelanowego wzornictwa, który zaczyna się od najstarszej, europejskiej manufaktury porcelany – Miśni. Następnym przystankiem będzie Dessau, siedziba szkoły Bauhaus. Zwieńczeniem podróży jest Selb – najważniejszy ośrodek produkcji porcelany – z możliwością zwiedzenia fabryki Rosenthal i Europejskie Muzeum Przemysłu Porcelany. 

 
 
Wyróżnienie od Firmy DuPont Poland otrzymał Jacek Ryń (Polska) za projekt „Doodle / Gryzmoł”.Nagrodą jest wyjazd do Living Tomorrow w Belgii – wyjątkowego obiektu, w którym zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania architektoniczne oszczędzające energię, cechujące się trwałością i bezpieczeństwem w codziennym użytkowaniu, a także poprawiające komfort życia, pełniąc rolę dekoracyjną i funkcjonalną.

 
Wyróżnienie Elle Decoration za pomysłowe wykorzystanie materiałów (minimum formy, maksimum treści) oraz dowcipną interpretację dobrze znanego motywu szpulki na nici otrzymał Tomasz Pydo (Polska) za projekt lampy Owijka.
Plebiscyt zorganizowany przez Domosferę wygrało studio FAWORY: Małgorzata Piotrowska, Monika Niezabitowska, Zofia Hejduk (Polska) za projekt krzeseł „Transformacja”.