2010-02-10
„Nowe Piętro” to organizowany przez „Architekturę-murator” i Muzeum Sztuki Nowoczesnej cykl comiesięcznych spotkań z młodymi projektantami, architektami i grafikami.

Na najbliższe spotkanie organizatorzy zapraszają w środę, 17 lutego 2010, do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Gośćmi wieczoru będą: Temperówka, LaPolka i pracownia jojko+nawrocki.

ARCHITEKTURA
Pracownia jojko+nawrocki architekci działa od roku 2004. Jej twórcy, Marcin Jojko i Bartłomiej Nawrocki, ukończyli Wydział Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Praktykowali w wielu biurach w kraju i za granicą, m.in. u Dicka van Gamerena. Obecnie dzielą czas między pracę w Paryżu, Amsterdamie i Katowicach. Wkrótce ukończona zostanie budowa domów w Rybniku ich autorstwa. Są zwycięzcami międzynarodowego konkursu studenckiego Eklektyzm dzisiaj – willa miejska (2003) oraz konkursu na osiedle mieszkaniowe TBS w Częstochowie (2004). Otrzymali też II nagrodę za projekt zagospodarowania placu Wolnica w Krakowie (2009).

GRAFIKA
Studio Temperówka powstało w 2003 roku. Jego założycielkami są Maria Bukowska i Justyna Kosińska, absolwentki Wydziału Grafiki ASP w Warszawie. Studio specjalizuje się w grafice wydawniczej. Współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi, przygotowując m.in. oprawę graficzną organizowanych przez nie wydarzeń. Studio swobodnie operuje różnymi stylami, najchętniej wykorzystując proste, wyraziste formy, śmiało łącząc tekst z obrazem.

DIZAJN
LaPolka to grupa założona w 2004 roku przez Annę Piwowar i Martę Białecką, dwie absolwentki Wydziału Wzornictwa Przemysłowego warszawskiej ASP. Projektantki zajmują się dizajnem, grafiką użytkową oraz projektowaniem małej architektury i scenografii. Są autorkami kilkudziesięciu okładek książkowych, logotypów i systemów identyfikacji wizualnych dla firm. Najszerzej znana jest jednak ich działalność w zakresie wzornictwa. Stolik Konjak, z nogami zrobionymi z butelek, lekkie kolumny-siedziska z pianki czy lampa w kształcie psa to zabawa z formą, ale też przedmioty w pełni użytkowe.
Muzeum Sztuki Nowoczesnej / 17.02.2010 / godz. 18.00-20.00

Źródło i zdjęcia:
www.architektura.muratorplus.pl