2010-10-26


Ruszyła rekrutacja do drugiej edycji warsztatów Nowy Folk Design organizowanych przez Pro Design. Podczas tegorocznych warsztatów, trwających od 15 do 19 listopada 2010 roku, projektanci będą pracowali nad produktami wpisującymi się w trzy obszary: odzież, jubilerstwo oraz wyposażenie wnętrz. Każdy z nich reprezentowany jest przez osobną firmę: Solar, W.Kruk, Meble Vox. Aby wziąć udział w warsztatach, należy wypełnić formularz na stronie projektu www.nowyfolk.pl
 i dołączyć portfolio.

Termin zgłoszeń upływa 2 listopada 2010 roku.
 
Założeniemwarsztatów Nowy Folk Design jest wymiana doświadczeń projektowych trzech różnych branż – odzieżowej, jubilerskiej i wnętrzarskiej i wykorzystanie ich w nowych projektach. Połączenie wiedzy wywiedzionej z rzemiosła ze współczesnym designem i technologią, to próba stworzenia nowej wartości w projektowaniu.W warsztatach mogą wziąć udział studenci ASP z wydziałów wzornictwa, projektanci i studia projektowe, a w charakterze obserwatorów wszystkie osoby zainteresowane designem, pracownicy naukowi, media.
 
Na warsztaty specjalnie zaproszeni zostali projektanci – eksperci Maarten Baptist (wyposażenie wnętrz), Monika Jakubiak (odzież), Anna Orska (biżuteria) oraz artyści i rzemieślnicy ludowi. Będą oni współpracować z projektantami oraz menedżerami rozwoju produktu z firm reprezentujących trzy branże, aby wymieniać doświadczenia i w ten sposób tworzyć innowacyjne produkty.
 
Najlepsze produkty będą miały szansę na wdrożenie w firmach: Meble Vox (wyposażenie wnętrz), biżuteria (W.Kruk), odzież (Solar).
 
Harmonogram warsztatów Nowy Folk Design:

  • 22 października-2 listopada – rekrutacja uczestników (nadsyłanie portfolio)
  • 5 listopada – ogłoszenie wyników
  • 15 listopada-19 listopada – warsztaty Nowy Folk Design