2012-03-02Miło nam poinformować, że „pleciaki” projektu Katarzyny Herman-Janiec powstałe na Festiwal Etnodizajnu w 2010 roku znalazły się w prestiżowym gronie dwudziestu pięciu projektów wybranych przez grono osób związanych z Łódź Design Festival na wystawę „Must have from Poland”.

To ekspozycja, która odbędzie się w Mediolanie (17–24 kwietnia 2012) jako kontynuacja plebiscytu połączonego z wystawą „must have”, przygotowanego w 2011 roku na zlecenie Łódź Design Festival. Grupa ekspertów wyselekcjonowała wówczas sto pięćdziesiąt najciekawszych, zaprojektowanych przez polskich projektantów i wdrożonych do produkcji obiektów, a następnie spośród nominowanych przedmiotów wyłoniła czterdzieści dwa zwycięskie produkty. Wystawa w Mediolanie prezentuje dwadzieścia pięć z nich. To przykłady mądrej i świadomej strategii inwestowania w design, które odzwierciedlają aktualne trendy polskiego wzornictwa.

Za każdym produktem stoi dobry design, innowacyjne podejście do projektu, ergonomiczne rozwiązanie i oczywiście świetna jakość.

Projekt współorganizowany jest przez Instytut Adama Mickiewicza.
Kurator: Ewa Solarz
Data ekspozycji: 17-24.04.2012

Więcej: Łódź Design