2013-06-20Miasto Gdynia oraz Centrum Designu Gdynia zapraszają profesjonalnych projektantów wzornictwa do udziału w II Gdyńskim Plenerze Projektowym, organizowanym w ramach Gdynia Design Days.

 

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu jest – „na styku”. Zadaniem uczestników pleneru będzie więc realizacja projektu na styku lądu i wody. Przedmiotem opracowania mają być obiekty pływające przeznaczone do rekreacji na przybrzeżnej wodzie, jednocześnie sprawdzające się podczas relaksu na plażowym piasku. Projektanci, będą mogli przetestować wykonane przez siebie modele na gdyńskiej plaży. Ważne jest to, by obiekty pływające były zbudowane z tanich, lekkich, powszechnie dostępnych materiałów. Szczegółowe informacje otrzymają wszyscy zakwalifikowani. Podczas pleneru organizatorzy zapewniają noclegi, zaplecze warsztatowe oraz materiały do wykonania modeli. Uczestnicy będą zakwaterowani w centrum Gdyni, w niewielkiej odległości od morza.

 

Zgłoszenia wraz z portfolio (w formacie JPEG, PDF lub link do strony www) należy przesyłać na adres kuratora pleneru Piotra Mikołajczaka: piotrmikolajczak@tlen.pl do 20 czerwca 2013 roku.


Osoby wytypowane do udziału w plenerze zostaną powiadomione o tym do 24 czerwca, drogą mailową. Plener odbywa się od 7 do 14 lipca 2013 roku.