2013-05-27Illustrative to odbywający się od 2006 roku w Berlinie międzynarodowy festiwal ilustracji i projektowania graficznego, w ramach którego prezentowane są prace powstałe na styku ilustracji artystycznej i użytkowej.

Podczas tegorocznej edycji, która odbędzie się w dniach od 13 a 30 czerwca gościem honorowym festiwalu będzie Polska. Na wystawie WHERE I COME FROM będzie można zobaczyć prace ponad trzydziestu autorów z naszego kraju, m.in. Ady Buchholc, Agaty Dudek, Anny Goszczyńskiej, Bartka „Arobala” Kociemby, Bożki Rydlewskiej, Daniela Horowitza, Dawida Ryskiego, Jana Estrady Osmyckiego, Janka Dziaczkowskiego, Alka Morawskiegoi, Macieja Sieńczyka, Magdy Wolnej, Magdaleny Antoniuk, Magdaleny Karpińskiej, Marceliny Jarnuszkiewicz, Marianny Sztymy, Marty Ignerskiej, Mirosława Grynia, Oli Cieślak, Oli Niepsuj, Aleksandry Waliszewskiej, Pawła „Pejota” Jońcy, Rafała Szczepaniaka, Tomasza Walenty, Tymka Jezierskiego, Zuzy Miśko.

Pozostałe ekspozycje skupiać się będą na temacie przewodnim, który w tym roku wyznaczają cztery współrzędne – „sztuka kontra rzemiosło” i „technologia kontra intencje”.

Więcej na: www.illustrative.de