2012-01-25


Po raz kolejny produkt polskiego duetu projektowego AZE design zostanie zaprezentowany w prestiżowym gronie najważniejszych projektów wyselekcjonowanym przez kuratorkę Li Edelkoort – uznaną przez magazyn ICON za jedną z trzydziestu najbardziej wpływowych osób w świecie designu. Wśród projektów zwiastujących nadchodzący renesans tkaniny znalazł się szydełkowany dywan Nodus, który zobaczymy podczas STOCKHOLM Design WEEK 2012.
 
Ekspozycja to autorski wybór projektów, które na nowo definiują tekstylia, techniki ich wytwarzania i zapowiadają powrót tkanin do wnętrz w których przebywamy. Na wystawie będzie można zobaczyć prace m.in. takich projektantów jak: Paticia Urquiola, Fernando & Humberto Campana, Tokujin Yoshioka, Marteen Baas, Studio Job czy Bokia.
 
Wybór prac, jak twierdzi Li Edelkoort, to zapowiedź nadchodzących zmian w naszym najbliższym otoczeniu. Kuratorka prezentuje nowe oblicze tekstyliów i pokazuje jak szerokie może być ich zastosowanie. Pomimo zbieżności zastosowań prezentowane tkaniny (dywany, zasłony, akcesoria meblowe, oświetlenie ale również instalacje multimedialne czy technologie druku 3d) pokazują, że włókienniczy horyzont wciąż ulega przemieszczeniu poszukując nowych, kreatywnych rozwiązań, łączących nowoczesne technologie z prostymi i pierwotnymi technikami tkackimi.
 
LM Ericssons väg 26 (Hägersten, Stockholm)
3–7 lutego 2012