2012-08-24Już dziś we Wrocławiu otwarcie „pop up 203”! Miejsca nawiązującego w idei do „pop up galleries” i „pop up shops” – tymczasowych galerii i sklepów (butików) prezentujących limitowane kolekcje designu i mody, funkcjonujących w konkretnej przestrzeni. 

Wrocławski „pop up 203” to platforma spotkania dla sztuki, wzornictwa, idei DIY (zrób to sam), współpracy twórczej oraz edukacji, która przez kilka miesięcy gości w surowej betonowej, przeszklonej przestrzeni w Centrum Biznesu i Hali Kupców Grafit.

Co będzie się działo? Prezentacja artystów i interakcja ze społecznością, rozmowy, edukacja, warsztaty (biżuteria, fashion, Re‐design, foto/video, szkło), pokazy mody, tematyczne imprezy kulturalne na wysokim poziomie i w przystępnej formie. Część dochodu ze sprzedaży prac w „pop up 203” przeznaczona zostanie na rozwój talentów artystycznych dzieci z okolic Ołbina, Śródmieścia i Nadodrza.

 
Pod koniec września odbędzie się aukcja 203 prac, z której sfinansowane zostaną warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży prowadzone przez artystów.

Początek zapowiada się interesująco:
24 sierpnia, start godz. 19.03
// przecięcie wstęgi! wernisaż
// instalacja muzyczna Anti Elevator Music Riot, Gerard Lebik
// plenerowy pokaz Kina Wakacyjnego, Stowarzyszenie BDS

25 sierpnia, start godz. 11.19
warsztaty:
// RE-dizajnu z Gabukow: „zrób se re-LAMPĘ”
// recyklingowe kolaże-plakaty AAF 3d
// modowe: „rekonstrukcje U+”
// maraton szycia koszulek festiwalowych AAF, partner Łucznik
// aparaty otworkowe z wtórnego odzysku by Cezary B. i Gabukow
// plenerowy pokaz Kina Wakacyjnego, Stowarzyszenie BDS

Zapisy na warsztaty – kto pierwszy ten lepszy! – e-mail: popup203@gmail.com