2010-07-01

Projekt ARTING to realizowana od kilku lata przez Bielską Galerię BWA inicjatywa, której celem jest integracja środowiska twórczego i inżynierskiego na rzecz rozwoju regionu. ARTING to odbywający się cyklicznie konkurs, wystawy, wykłady, spotkania i warsztaty.

W najbliższych dniach, 2 i 3 lipca, odbędzie się w Galerii Bielskiej BWA cykl wykładów i zajęć praktycznych na temat projektowania przemysłowego. Do udziału w nich organizatorzy zapraszają pracowników firm produkcyjnych, instytucji oraz projektantów.

Pierwszego dnia (2 lipca) odbędą się otwarte wykłady, w których udział mogą wziąć wszystkie osoby zainteresowane tematyką lokalnych inspiracji w projektowaniu oraz źródeł finansowania własnych pomysłów:
15.00 - Piotr Kenig: „Tradycje rzemieślnicze i przemysłowe Bielska-Białej i regionu”.
16.15 - Zbigniew Micherdziński: „Rzemiosło ludowe wyróżniające region beskidzki”.
17.30 - Bogdan Pukowiec: „ Jak znaleźć fundusze na wdrażanie dizajnu, kto może aplikować”.

Drugiego dnia (3 lipca) odbędą się kilkugodzinne ćwiczenia praktyczne pt. „Modelowa współpraca w zespole projektowym”. Zajęcia przewidziane są dla trzydziestu uczestników (decyduje kolejność zgłoszeń). Poprowadzi je Paweł Balcerzak (projektant, wykładowca ASP w Warszawie, prezes Stowarzyszenia Projektantów Przemysłowych). Uczestnicy dowiedzą się, co obie strony procesu produkcyjnego muszą o sobie wiedzieć, jakie są kolejne etapy pracy, kto jest odpowiedzialny za podejmowanie decyzji itp.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy: www.arting.com.pl