2011-04-12


Rave Workshop jest częścią pierwszej edycji RAVE East Village Artist Residency - programu stażowego dla artystów, który odbędzie się w starym, wiejskim domku na północy Włoch w Trivignano Udinese.
 
Warsztat trwać będzie trzy dni (10-12.06.2011) i jest otwarty dla wszystkich młodych artystów z Europy. W tym roku poprowadzi go Adrian Paci, z którego twórczością mogliśmy się zapoznać m.in. podczas wystawy w Bunkrze Sztuki w 2007 r.
 
Celem wydarzenia jest stworzenie młodym ludziom możliwości współpracy ze znanymi międzynarodowymi artystami, a także szansa poznania i wymiany idei z rówieśnikami z innych środowisk artystycznych. Spośród nadesłanych zgłoszeń organizatorzy wybiorą dwunastu uczestników, dla których udział w warsztatach będzie bezpłatny. Koszty noclegu i wyżywienia pokrywa organizator. Jedynie koszt dojazdu nie zostanie zwrócony.
 
Prace powstałe podczas warsztatów zaprezentowane zostaną na wystawie „Immaginare il tempo”, która odbędzie się w miasteczku Clauiano w dniach 24-25 września 2011 r.
 
Zgłoszenia należy przesyłać do 30.04.2011 r.

Źródło i zdjęcia: www.raveresidency.com