2010-06-25


Coraz więcej usług znajduje swoje odzwierciedlenie w Internecie. Wystarczy wspomnieć o e-bookach, audio-bookach czy wideokonferencjach, aby zdać sobie sprawę, jak wiele rzeczy możemy dziś załatwić nie ruszając się sprzed komputera.
„Design aerobics” to sześć tematycznych kursów on-line z zakresu projektowania skierowanych do wszystkich osób zainteresowanych dizajnem. Dwumiesięczne kursy są odpłatne. Część z nich dostępna jest bezpośrednio w sieci, część otrzymuje się przesyłką w pakiecie. Kursy odbywają się w języku angielskim, dzięki czemu gwarantują włączenie w międzynarodową społeczność projektantów oraz kontakt z wielokulturowym światem nauki i biznesu.
Pośród kursów poświęconych takim zagadnieniom, jak sport, jedzenie („food”), czy technologia („tech-gadgeds”), znajdują się zajęcia pt. „revisiting history”. Uczestnik takiego kursu ma okazję przyjrzeć się pochodzeniu powszechnych, pozornie tylko zwykłych przedmiotów, które funkcjonują w jego codziennym otoczeniu i zadać sobie pytanie, co one nam mówią dziś, i w jaki sposób może zreinterpretować ich znaczenie.

Więcej informacji o kursach na:
www.designboom.com