2010-10-19


Pro Design zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach i konferencji pt. Service Design, które odbędą się 22 października w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Service Design to obszar projektowania usług odpowiadających na potrzeby i problemy współczesnego konsumenta. Wykładowca, Frans Joziass – jeden z najlepszych europejskich ekspertów w dziedzinie zarządzania designer, pomoże uczestnikom zrozumieć istotę innowacyjnego projektowania usług oraz nauczyć się wykorzystania tej wiedzy w praktyce biznesowej. Wraz z zespołem spróbuje odpowiedzieć na pytania, czym jest projektowanie usług i jaki jest jego kontekst? Jakim wyzwaniom muszą sprostać nowoczesne usługi? Jak zarządzać projektowaniem usług?
 
Uczestnicy poznają praktyczne narzędzia w projektowaniu usług (analiza luk, pomiar jakości usług, model innowacji w sferze usług). W grupach będą pracować nad koncepcjami innowacyjnych usług. Poznają także studia przypadków liderów w tym zakresie oraz jaka jest przewidywana przyszłość tego sektora.
Warsztaty Service Design skierowane do menedżerów firm produkcyjnych i usługowych, pracowników administracji, agencji reklamowych, projektantów i wszystkich zainteresowanych designem.
 
Projektowanie usług jest dziś wyzwaniem, a zarazem intensywnie rozwijającą się dziedziną designu. Poznanie doświadczeń użytkowników i jego oczekiwań jest kluczowe, niezależnie czy chodzi o usługi w sektorze publicznym czy produkcji. Współczesny konsument nie poszukuje już samego produktu, lecz całego zestawu związanych z nim usług, dzięki którym rośnie jego poziom satysfakcji z użytkowania przedmiotu. Dlatego firmy, których zasadniczym obszarem działalności biznesowej jest produkcja, rozwijają obszar powiązanych z nią usług.
 
Zajęcia poprowadzone zostaną przez Fransa Joziassego – współtwórcę jedynej w Europie firmy consultingowej PARK, zajmującej się wdrażaniem zaawansowanych strategii zarządzania designem i procesem innowacji do firm. Jego kilkunastoletnie doświadczenie z zakresu design innovation, w prowadzeniu treningów i szkoleń dla biznesu oparte jest na współpracy z markami, takimi jak: Airbus, Audi, BMW, Grundfos, Grupa Kapitałowa Vox, Holland Casino, Hunai&KIA Motors, Mars, Mexx, Miele, Reckitt Benckiser, Rocca, Siemens, Siematic, Sony, Vaillant.

Konferencja i warsztaty są bezpłatne, finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Aby wziąć udział w wykładzie i warsztatach, wystarczy wypełnić formularz on-line:
www.pro-design.com.pl/formularz

Więcej informacji:
info@pro-design.com.pl lub pod numerem telefonu 601 534 688.
Miejsce warsztatów: Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, ul. gen. T. Kutrzeby 10