2009-12-15
"Tailored typeface design" to międzynarodowe warsztaty typografii prowadzone przez parę projektantów - Veronikę Burian i José Scaglione, absolwentów University of Reading, którzy w 2006 roku założyli międzynarodowe studio projektowe Type Together TT.

Zajęcia  odbędą się w formie warsztatów skoncentrowanych na projektowaniu krojów pism, dedykowanych na potrzeby identyfikacji konkretnych firm, przedsięwzięć i wydarzeń.

Zajęcia odbywać się będą w języku angielskim w międzynarodowej grupie uczestników. Warsztaty przeznaczone są dla projektantów i studentów wyższych lat studiów, skupionych na tworzeniu krojów pism, systemów identyfikacyjnych i znaków. Szczególnie dedykowane są osobom zainteresowanym projektami pism korporacyjnych.

Warsztaty są pełnopłatne. Koszt udziału w całym kursie wynosi 1.500 PLN. Uczestnicy poprzednich warsztatów typograficznych, organizowanych przez Zamek otrzymają 10% zniżki. Słuchacze AKT i członkowie Czeskiego Związku Projektantów oraz osoby wnoszące pełną opłatę za warsztaty do 30.12.2009 otrzymują 5% zniżki.

Koszt podróży i pobytu uczestnicy pokrywają samodzielnie. Konieczne jest posiadanie własnych laptopów i oprogramowania niezbędnego do pracy: CS2 i wyżej, Fontlab.

Formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji na stronie
Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie.