2010-05-13
Już jutro, 14 maja 2010 r., rozpoczną się w Krakowie Targi Etnodizajnu realizowane przez Muzeum Etnograficzne w ramach projektu „Rzecz małopolska. Etnodizajn Festiwal”.
 
Przedsięwzięcie, którego celem jest przegląd wzorniczy rynku w zakresie produktów inspirowanych tradycją, naturą i kulturą potrwa do 16 maja. Stoiska targowe można odwiedzać codziennie w godzinach od 11.00 do 18.00. Wstęp wolny!
 
Co zobaczymy podczas targów? Przede wszystkim przedmioty użytku codziennego do wykorzystania w biurze lub w domu – krzesła inspirowane zydlami podhalańskimi Jakuba Sobiepanka, lampy wykonane z wytłoczek po jajkach projektu Joanny Figurniak czy też starą skrzynię na zboże przerobioną przez projektantów z MOWO Studio na sofę. Będzie też sporo mody – od całych kolekcji ubrań Anety Larysy Knap, Ewy Ciepielewskiej czy Izabeli Ziółkowskiej, po akcesoria i drobne przedmioty, jak biżuteria filcowa projektu Małgorzaty Hupert-Ćwichoń, torby Patrycji Smirnow czy ludowadła (sznurowadła wykorzystujące motyw koszalińskiej wycinanki) wymyślone przez grupę Nobo Design.
 
Z przykrością informujemy, że z przyczyn niezależnych od organizatora podczas targów nie zaprezentują się: Andrzej Bero, Iwona Kosicka, Maja Ratyńska.
 
Gościnnie pojawi się jednak firma Skandynavian Living, która zaprezentuje skandynawskie wzornictwo oraz ubrania marki Odd Molly. Wydawnictwo Karakter ze swoją najnowszą publikacją pt. „PGR. Projektowanie GRaficzne w Polsce”, której autorzy – Jacek Mrowczyk i Michał Warda – opisują historię poszczególnych dziedzin projektowania w Polsce i analizują ich obecną kondycję. A ponadto Idea Fix Konceptsklep, który jest miejscem promującym młodych, polskich twórców, artystów i kolekcjonerów.


www.scandinavianliving.pl


www.karakter.pl
www.pgrdizajn.plwww.ideafix.plTargi Etnodizajnu
ul. Centralna 41a, siedziba Targów w Krakowie
14-16 maja 2010, 11.00-18.00
WSTĘP WOLNY
 
Jak dojechać?
- tramwaje: 1, 14, 22
- autobusy: 113, 121, 163, 174
- przystanek: CENTRALNA