2011-01-17Pod takim hasłem nasz rodzimy design pokazał się na TOKYO DESIGNERS WEEK 2010. Niebawem, po raz pierwszy w Polsce, będzie można obejrzeć to wspólne przedsięwzięcie takich marek, jak AZE DESIGN, KAFTI DESIGN, STUDIA BETON i PUFF BUFF w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie. Wystawa jest współorganizowana przez Ambasadę RP w Japonii.
 
„The Spirit of Poland” sięga głęboko i odkrywa na nowo to, co w naszej polskiej duszy gra – jak wyrażają to polscy projektanci – w przedmiotach codziennego użytku.
 
Obecne na wystawie projekty pokazują twórcze podejście do nowoczesnych technologii, przewrotną, nacechowaną poczuciem humoru definicję przedmiotów oraz pełne energii rozwiązania. Wiodący kolor wystawy – biel – ma znaczenie symboliczne. W Japonii biały (shiro) jest kolorem młodości, ale również harmonii, elegancji i wyrafinowania. Taki motyw przewodni ma stanowić bazę do prezentacji nowego oblicza Polski za granicą – nowoczesnego, lecz wypływającego z naszej rodzimej kultury.