2010-08-17

Mega Doily Rug


Wallpaper Farm Animal Ornaments


„Ladies and Gentlemen” to studio projektowe założone w 2002 roku przez
Jean Lee i Dylana Davisa. Po ukończeniu studiów na kierunku Industrial Design University of Washington projektanci postanowili skoncentrować się na działaniach, które nie pozwoliłyby odejść porządnym rzeczom w przeszłość tylko przez fakt, że moda ulega ciągłym zmianom.
 
Projektanci patrzą na dawne, pozornie bezużyteczne przedmioty, i zastanawiają się, czym kiedyś były, do czego służyły, do czego mogą przydać się dziś. Dzięki artystycznemu przetworzeniu powstaje kolekcja „Vintage goods”, którą stale rozszerzają o nowe pomysły.

Można w niej znaleźć, m.in. dywan Mega Doily Rug, który powstał z inspiracji ozdobnymi serwetkami koronkowymi. Wyplecenie takiego dywanu z bawełnianego sznurka zajmuje Jean od czterech do sześciu tygodni. Innym ich pomysłem jest Wallpaper Farm Animal Ornament, czyli seria drewnianych zawieszek w kształcie zwierząt, które można spotkać w każdym tradycyjnym gospodarstwie: kur, kaczek, świń, krów i baranów. Zawieszki z jednej strony oklejone są starymi tapetami, które Jean i Dylan gromadzili przez lata, aż w końcu znaleźli ich zastosowanie. Zawieszki mogą służyć jako ozdoba na ścianę, ozdoba choinkowa czy drobny prezent opisany czyimś imieniem.

Źródło i zdjęcia:
www.ladiesandgentlemenstudio.com