2013-01-10

Duplodo Collective to trzyosobowy zespół projektantów, grafików i ilustratorów, poruszających się na co dzień między Wiedniem i Sankt Petersburgiem. Może to właśnie ta droga sprawia, że ich realizacje łączą w sobie precyzję i fantazję. Przydatne i funkcjonalne, pełne są żywych kolorów i wzorów czerpiących zarówno z doświadczeń życia w wielkim mieście, jak i zasłyszanych niegdyś legend i opowieści.


Przykładając głowę do zaprojektowanych przez nich poszewek na poduszki, oko może śledzić lot balonem pomiędzy konikiem na biegunach, dziewczynką unoszącą się na parasolce, maszyną napędzaną wiatrem, polnymi zwierzętami... Zmęczone plecy można ułożyć – grzbiet w grzbiet – na siedzisku uformowanym w kształt zająca czy sarny. Ulubione książki zaś – na przykład te narażone na uszkodzenia w trakcie podróży – można ochronić specjalnymi bawełnianymi okładkami.

Format odpowiadający większości standardowych książek (wysokość 22 cm) pozwala na wielokrotne wykorzystanie okładek. Szczególnie, że ich szerokość dzięki zwijalnej tkaninie oraz przytrzymującej ją gumce można dowolnie dostosowywać. A wzory? Jak i same książki są niezwykle bajkowe.

Zdjęcia: www.dopludo.com