2010-04-18Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie zaprasza na kolejną edycję Międzynarodowych Warsztatów Typograficznych, która będzie poświęcona projektowaniu grafiki dynamicznej i typografii kinetycznej, kojarzonych przede wszystkim z edycją ekranową i mediami elektronicznymi.
Dwutygodniowe zajęcia w języku angielskim poprowadzą Dan Boyarski z Carnegie Mellon University, Pittsburgh i Jan Kubasiewicz – MASS ART w Bostonie (USA).

Warsztatom towarzyszyć będą otwarte wykłady oraz wystawa prac studentów MASS ART i Carnegie Mellon wykonanych pod kierunkiem profesorów Jana Kubasiewicza i Dana Boyarskiego.

Terminy:
14.06–18.06 – Dynamic graphic design – warsztaty z Janem Kubasiewiczem
21–25.07 – Kinetic typography – warsztaty z Danem Boyarskim
19.06 – otwarte wykłady Jana Kubasiewicza i Dana Boyarskiego
19.06–04.07 – wystawa prac studentów Jana Kubasiewicza i Dana Boyarskiego w przestrzeni publicznej Cieszyna i galerii Ślaskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości

Zajęcia będą skupiały się wokół zagadnień projektowania tekstu ruchomego w aplikacjach dynamicznych. Grafika dynamiczna związana ze współczesnymi formami edycji ekranowej, telewizyjnej, filmowej i interaktywnej niesie wiele interesujących możliwości użycia kinetycznej typografii w kontekście ruchomego obrazu i dźwięku. Tego typu projekty mają zastosowanie w czołówkach programów telewizyjnych, filmowych oraz w panelach informacyjnych do użytku interaktywnego. Stosowane są w dynamicznych diagramach i publikacjach informacji naukowej, w edycji ekranowej danych statystycznych oraz danych geograficznych.

Część warsztatów prowadzona przez Jana Kubasiewicza poświęcona będzie wielorakim zagadnieniom grafiki dynamicznej.

Część prowadzona przez Dana Boyarskiego będzie skoncentrowana na zagadnieniach „obrazowania” tekstu i odnosić się będzie zarówno do interpretacji dźwięku jak i wizualizacji znaków typograficznych.

Warsztaty przeznaczone są dla osób umiejętnie posługujących się programem Adobe After Effects.

Zgłoszenia i szczegółowe informacje: Anna Górska, tel. 033 851 08 21 w. 24 lub agorska@zamekcieszyn.pl

Koszt udziału w warsztatach: 2 tygodnie: 2200 zł / 1 tydzień: 1500 zł

Źródło i ilustracje: www.zamekcieszyn.pl