2010-04-23Poznańska Fundacja SPOT. oraz Księgaręka zapraszają dzieci w wieku od 5 do 13 lat do udziału w warsztatach „Wielkie Projektowanie”.

Dzięki zajęciom dzieci nie tylko zostaną wprowadzone poprzez wspólną pracę twórczą z projektantami w świat dizajnu, ale także okazja do poszerzenia zdobytej już wiedzy w ramach pierwszej edycji warsztatów, pt. „Szkoła Młodego Designu”.

Podczas warsztatów, uczestnicy będą mieli okazję poznać tajniki projektowania architektury, architektury wnętrz oraz sztuki użytkowej. Zaproszeni goście opowiedzą dzieciom o zasadach oddziaływania kolorów i form na nasze samopoczucie, zdrowie i wydajność pracy. Młodzi uczestnicy warsztatów dowiedzą się o znaczeniu ergonomii i o tym jak przestrzeganie jej zasad wpływa na wygląd przedmiotów codziennego użytku.

Czy wesoło to znaczy kolorowo? Dlaczego ściany niebieskie lepiej wpływają na koncentrację, a czerwień dodaje nam energii? Dlaczego, otwierając drzwi, klamkę wciskamy do dołu? Czy różowy jest zawsze dla dziewczynek, a niebieski dla chłopców? Na te i na wiele innych pytań, za pomocą twórczych działań, będą próbowali odpowiedzieć prowadzący, nakłaniając jednocześnie młodych twórców do szukania nowatorskich rozwiązań.

Z kim będą mieli okazję spotkać się mali uczestnicy warsztatów?
9 maja 2010 – Biżuteria / Anna Orska / „ABC Młodego Jubilera”
16 maja 2010 – Tkanina / Małgorzata Bernady / „Snucie tkaniny i o tkaninie”
23 maja 2010 – Architektura Wnętrz / Roma Kulczyk / „Krzyżówka –rozwiązywanie przestrzeni i funkcji we wnętrzach”
30 maja 2010 – Architektura / Bartosz Konieczny / „Wszystko może być wszystkim”
6 czerwca 2010 – Sztuka użytkowa / Anna Stępkowska / „Folkowo mi”
13 czerwca 2010 – Mebel / Tomasz Augustyniak / „Skąd taki pomysł? – technologia i funkcja”

Koszt uczestnictwa: 26 zł (1 warsztat/1 dziecko)
Zapisy: ksiegareka@ksiegareka.com / 661 801 505 / 508 395 672