2013-08-07Krakowski „Zbiornik kultury” zaprasza do udziału w czterodniowych warsztatach meblarskich, w ramach których będzie można przyglądać się pracy Romka – swoistej jednoosobowej manufaktury meblarskiej, oraz skonstruować własny mebel.

Od 12 do 16 sierpnia 2013 r., codziennie od godz. 12.00 do 18.00, w ogrodzie Małopolskiego Instytutu Kultury.


Romek własnoręcznie tworzy meble, nierzadko wykorzystując przedmioty znalezione, takie jak gałęzie czy stare szuflady. Porusza się na granicy wzornictwa, rzemiosła oraz DIY (Do It Yourself). W jego twórczości ważny jest bezpośredni kontakt z materiałem, odczuwalna przyjemność tworzenia rzeczy praktycznych i intrygujących. Ważna jest czynność konstruowania obiektów sama w sobie. W związku z tym, przez cały czas trwania wystawy, twórca będzie pracował w ogrodzie, który stanie się jego tymczasowym warsztatem.

Podsumowaniem zajęć i zakończeniem wystawy będzie rozmowa z artystą poprowadzona przez Piotra Sikorę, która odbędzie się w ogrodzie w piątek 16 sierpnia 2013 r., o godzinie 17.00. Organizatorzy zalecają, by na spotkanie przynieść koce, żeby móc przyjemnie przysiąść na trawie i w atmosferze pikniku wspólnie obejrzeć meble, zastanowić się nad designem, kulturą DIY oraz współczesnym rzemiosłem. 

 
Źródło i zdjęcia: www.zbiornikkultury.blogspot.com